Großbritannien

Großbritannien gehört als Teil der EU zu den wichtigsten Wirtschaftspartnern Deutschlands.

Gerade vor dem Hintergrund vieler scheinbarer Gemeinsamkeiten in Kultur, Geschichte und Wertvorstellungen, gibt es doch zahlreiche subtile Unterschiede. Sie bieten Potential für erhebliche Missverständnisse und unerwarteten Irritationen in der Kommunikation zwischen deutschen und englischen Geschäftspartnern, z.B. kann der Begriff “Team” zu durchaus unterschiedlichen Arbeitsweisen führen.

Ziel unseres Trainings ist eine Sensibilisierung für die unterschiedlichen kulturellen Normen und Werte. Dabei werden Wege aufgezeigt, wie diese Verschiedenheiten reflektiert und überbrückt werden können.

Wir sprechen u.a. über Folgendes:

bulletpointUnterschiedliche Kommunikationsweisen
bulletpointUnterschiedliche Arbeitsweisen
bulletpointProblemorientierung vs Handlungsorientierung
bulletpointOrganisationsbedürfnis vs Improvisationsbedürfnis

Trainingssprache: Deutsch/Englisch

Trainerin: Maike Beckurts

Caminin önünde ve iki yanında geniş cami halısı, cami halıları dış avlusu olup duvarlarla çevrilidir. Zemin kaplama malzemesi kategorisine giren cami halıları, cami ye girerken ilk göze çarpan bir dekordur. Dekoru farklı yapan ise, halıdaki desen, ipliğin kalitesi ve motifteki göz alıcı tasarımlardır. Betonarme zemini kaplamasının dışında cemaatin rahat bir şekilde ibadet etmesini sağlayan cami halıları kaliteli malzemelerden ipliklerden üretilir. Halının dokusundaki sıklıkla orantılı olan kalite, dokunulduğunda kendini belli eder. Bu avulya 3 ü cephede olmak üzere, sekiz kapıdan girilir. Avlusu, 26 adet granit mermer ve porfir sütuna oturtulmuş, 30 kubbeyle çevrili geniş alandır. Mermer döşemeli bu geniş sahanın ortasında 6 mermer sütunlu şadırvan, sahanın azametini gösterir. Şadırvanın kemerleri, kabartma olarak Rumi geçmelerle ve köşebentleri, kabartma, lale ve karanfil motifleriyle bezelidir. İç avluya, biri cepheden ikisi yandan olmak üzere herbiri merdivenli 3 kapıdan girilmektedir.
vellum etiketi